Με 304 ίππους το νέο Opel Astra OPC!

Τα πάντα για τα νέα μοντέλα αυτοκινήτων. Δοκιμές, Παρουσιάσεις, υπέρ και κατά.

Συντονιστής: venzinas

Κλειδωμένο
saxo 1100
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 18 Αύγ 2010, 16:39
Αυτοκίνητο: OPEL ASTRA F GSI 16V , CITROEN SAXO 1100
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Με 304 ίππους το νέο Opel Astra OPC!

Δημοσίευση από saxo 1100 »

Οι πρώτες ψηφιακά επεξεργασμένες φωτογραφίες άρχισαν να κάνουν ήδη την εμφάνιση τους στο διαδίκτυο. Όπως είναι αναμενόμενο το τμήμα Opel Performance Center που φροντίζει για τις ταχύτερες εκδόσεις της φίρμας, δεν θα αφήσει έξω από το παιχνίδι το ολοκαίνουργιο Astra.
Η έκδοση του Opel Astra OPC ετοιμάζεται και αναμένεται να είναι η πιο καυτή όλων των εποχών. Οι ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες που κυκλοφορούν μιλάνε για κορυφαία ιπποδύναμη από το γερμανικό μοντέλο, ενώ το αυτοκίνητο θα βασίζεται στην τρίθυρη έκδοση του Astra την οποία δεν έχουμε δει ακόμη. Το σύνολο θα χρησιμοποιεί κινητήρα 2 λίτρων που με υπετροφοδότηση θα φτάνει τους 304 ίππους! Αν αυτό αληθεύει τότε θα μιλάμε για «άλμα» της τάξης των 64 ίππων από την απερχόμενη έκδοση των 240 ίππων (που ακόμη κυκλοφορεί). Φυσικά είναι περιττό να αναφέρουμε το εντελώς διαφορετικό στήσιμο της ανάρτησης του μοντέλου με έμφαση στην κορυφαία οδική συμπεριφορά και το κράτημα. Θα υπάρχει επίσης χαμηλωμένο αμάξωμα και βελτιωμένο σύστημα πέδησης, ενώ στην κορυφή όλων αυτών θα βρίσκεται το εμπρός ηλεκτρονικό διαφορικό περιορισμένης ολίσθησης που θα εξασφαλίζει ότι και οι 304 ίπποι βγαίνουν στο δρόμο από το προσθιοκίνητο μοντέλο. Το νέο Opel Astra OPC θα το δούμε στους δρόμους προς το τέλος του 2011.

Εικόνα
OPEL ASTRA F GSI 16V
http://www.gsiclub.gr" onclick="window.open(this.href);return false;

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
stamatis
Άριστο Μέλος
Άριστο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 3901
Εγγραφή: 26 Ιαν 2007, 13:23
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: attiki

Re: Με 304 ίππους το νέο Opel Astra OPC!

Δημοσίευση από stamatis »

τιμη; :sm27:
Don't Trust Anybody ...

μκ2 :hsal:

Άβαταρ μέλους
dimitris_vts
Άριστο Μέλος
Άριστο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: 03 Οκτ 2007, 02:13
Αυτοκίνητο: Citroen Saxo VTS 1.6 16v
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Αθηνα Αγγλια

Re: Με 304 ίππους το νέο Opel Astra OPC!

Δημοσίευση από dimitris_vts »

καλο ακουγετε αλα ποσο θα εχει οεο?
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
kaulogazos
Καλό Μέλος
Καλό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 577
Εγγραφή: 12 Ιαν 2009, 20:38
Αυτοκίνητο: Seat Leon 1P TSI Limited Edition . .
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Athens

Re: Με 304 ίππους το νέο Opel Astra OPC!

Δημοσίευση από kaulogazos »

μακρια απο opel(γνωμη μου εννοεται..)
kaulogazos speaking . . .

0 - 400 tune 2 race . . .

Άβαταρ μέλους
billy doc
Άριστο Μέλος
Άριστο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 4341
Εγγραφή: 05 Ιουν 2008, 18:47
Αυτοκίνητο: SLK 200K Plex tuning & 106xs
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Απο Βολο παντου!!!!!!

Re: Με 304 ίππους το νέο Opel Astra OPC!

Δημοσίευση από billy doc »

ποτε δεν τα συμπαθησα....δεν ξερω γιατι.. PDT_kos
σαξόραλλος & ξερός!!!!!!

saxo 1100
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 18 Αύγ 2010, 16:39
Αυτοκίνητο: OPEL ASTRA F GSI 16V , CITROEN SAXO 1100
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Με 304 ίππους το νέο Opel Astra OPC!

Δημοσίευση από saxo 1100 »

stamatis έγραψε:τιμη; :sm27:
δεν εχει ανακοινωθει τιμη ακομα
OPEL ASTRA F GSI 16V
http://www.gsiclub.gr" onclick="window.open(this.href);return false;

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
beros
Άριστο Μέλος
Άριστο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 4439
Εγγραφή: 20 Ιουν 2007, 19:49
Αυτοκίνητο: saxo 1.4 look vts
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Αθηνα,Μαρουσι

Re: Με 304 ίππους το νέο Opel Astra OPC!

Δημοσίευση από beros »

αν εβγει ετσι στην παραγωγη οπως ειναι και στην φωτο τοτε θα ειναι πολυ ωραιο αλλα λιγο δυσκολο γιατι απο το πρωτοτυπο μεχρι και την παραγωγη πολλα αλλαζουν,παντος ειναι κατι διαφορετικο....
ΕικόναΕικόναΕικόνα
http://www.youtube.com/watch?v=h2M9YHATH2Q" onclick="window.open(this.href);return false;

puglover309
Άριστο Μέλος
Άριστο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 1594
Εγγραφή: 25 Μάιος 2010, 21:56
Αυτοκίνητο: pug 309 vts
Φύλο: Άντρας

Re: Με 304 ίππους το νέο Opel Astra OPC!

Δημοσίευση από puglover309 »

γιατι δεν με συγκινει...?
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
kaulogazos
Καλό Μέλος
Καλό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 577
Εγγραφή: 12 Ιαν 2009, 20:38
Αυτοκίνητο: Seat Leon 1P TSI Limited Edition . .
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Athens

Re: Με 304 ίππους το νέο Opel Astra OPC!

Δημοσίευση από kaulogazos »

Ψιλοφερνει σε αντιγραφο megane rs...
kaulogazos speaking . . .

0 - 400 tune 2 race . . .

georgio3gr
Άριστο Μέλος
Άριστο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 4331
Εγγραφή: 03 Απρ 2006, 11:11
Αυτοκίνητο: ex saxo 1.6 16v owner
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Α σο Κιλκις

Re: Με 304 ίππους το νέο Opel Astra OPC!

Δημοσίευση από georgio3gr »

Το μονο που εχω να πω ειναι οτι η Opel δεν καταφερε να κανει 2 γενιες Astra OPC να στριψουν και με λιγοτερα αλογα, τωρα θα τα καταφερει;
ΕικόναΕικόνα

puglover309
Άριστο Μέλος
Άριστο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 1594
Εγγραφή: 25 Μάιος 2010, 21:56
Αυτοκίνητο: pug 309 vts
Φύλο: Άντρας

Re: Με 304 ίππους το νέο Opel Astra OPC!

Δημοσίευση από puglover309 »

εαν με τοσα αλογα δεν βγει 4κινητο θα ειναι τουλαχιστον απαραδεκτο...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
beros
Άριστο Μέλος
Άριστο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 4439
Εγγραφή: 20 Ιουν 2007, 19:49
Αυτοκίνητο: saxo 1.4 look vts
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Αθηνα,Μαρουσι

Re: Με 304 ίππους το νέο Opel Astra OPC!

Δημοσίευση από beros »

+1000 και εγω ετσι πυστευω..
ΕικόναΕικόναΕικόνα
http://www.youtube.com/watch?v=h2M9YHATH2Q" onclick="window.open(this.href);return false;

saxo 1100
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 18 Αύγ 2010, 16:39
Αυτοκίνητο: OPEL ASTRA F GSI 16V , CITROEN SAXO 1100
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Με 304 ίππους το νέο Opel Astra OPC!

Δημοσίευση από saxo 1100 »

georgio3gr έγραψε:Το μονο που εχω να πω ειναι οτι η Opel δεν καταφερε να κανει 2 γενιες Astra OPC να στριψουν και με λιγοτερα αλογα, τωρα θα τα καταφερει;
γιατι οχι
υπομονη
OPEL ASTRA F GSI 16V
http://www.gsiclub.gr" onclick="window.open(this.href);return false;

Εικόνα

saxo 1100
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 18 Αύγ 2010, 16:39
Αυτοκίνητο: OPEL ASTRA F GSI 16V , CITROEN SAXO 1100
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Με 304 ίππους το νέο Opel Astra OPC!

Δημοσίευση από saxo 1100 »

puglover309 έγραψε:εαν με τοσα αλογα δεν βγει 4κινητο θα ειναι τουλαχιστον απαραδεκτο...
και που το ξερεις?
OPEL ASTRA F GSI 16V
http://www.gsiclub.gr" onclick="window.open(this.href);return false;

Εικόνα

saxo 1100
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 18 Αύγ 2010, 16:39
Αυτοκίνητο: OPEL ASTRA F GSI 16V , CITROEN SAXO 1100
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Με 304 ίππους το νέο Opel Astra OPC!

Δημοσίευση από saxo 1100 »

kaulogazos έγραψε:μακρια απο opel(γνωμη μου εννοεται..)
οπως το λες γνωμη σου
OPEL ASTRA F GSI 16V
http://www.gsiclub.gr" onclick="window.open(this.href);return false;

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
TheSaintSir
Άριστο Μέλος
Άριστο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 1092
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2010, 20:00
Αυτοκίνητο: Saxo 1.4 Vts
Φύλο: Άντρας

Re: Με 304 ίππους το νέο Opel Astra OPC!

Δημοσίευση από TheSaintSir »

Γιατι δεν στριβουν τα Opel και ειδικά τα opc????? εχεις μπεί σε opc και δέν εστριβε???????

Ο κολητός μου έχει το άστρα το 1.6 turbo σε 5θυρο κιόλας και σε πληροφορώ στρίβει πολύ μα πολύ καλύτερα απο την πλοιοψηφία των σαχόραλων και φοράει μαμα αμορτισέρ-ελατήρια με 17ρα ζάντα και micelin pilot πανω. Ούτε θόλόμπαρα ούτε μπάρες ψαλιδιών ούτε χαμηλόματα που θέλουν τα σαξάκια μας για να στρίψουν...σορρυ αν ειμαι offtopic ή αν φάνηκε λίγο έντονος ο τόνος μου αλλα μην λέμε και οτι νάναι ρε παιδιά εντάξει τα αγαπάμε τα σαξάκια μας αλλά συγγρίνουμε ενα αμάχι σπόρ,στημένο,που κοστίζει 23χιλιάρικα, του 2008 με ένα του 2000....βάλε στην ίδια στροφή ενα vts μαμά και ένα opc μαμά ποιό θα στρίψει με περισσότερα?.... :smile34: :smile34:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος TheSaintSir την 20 Αύγ 2010, 19:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Εικόνα

saxo 1100
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 18 Αύγ 2010, 16:39
Αυτοκίνητο: OPEL ASTRA F GSI 16V , CITROEN SAXO 1100
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Με 304 ίππους το νέο Opel Astra OPC!

Δημοσίευση από saxo 1100 »

TheSaintSir έγραψε:Γιατι δεν στριβουν τα Opel και ειδικά τα opc????? εχεις μπεί σε opc και δέν εστριβε???????

Ο κολητός μου έχει το άστρα το 1.6 turbo σε 5θυρο κιόλας και σε πληροφορώ στρίβει πολύ μα πολύ καλλήτερα απο την πλοιοψηφία των σαχόραλων και φοράει μαμα αμορτισέρ-ελατήρια με 17ρα ζάντα και micelin pilot πανω. Ούτε θόλόμπαρα ούτε μπάρες ψαλιδιών ούτε χαμηλόματα που θέλουν τα σαξάκια μας για να στρίψουν...σορρυ αν ειμαι offtopic ή αν φάνηκε λίγο έντονος ο τόνος μου αλλα μην λέμε και οτι νάναι ρε παιδιά εντάξει τα αγαπάμε τα σαξάκια μας αλλά συγγρίνουμε ενα αμάχι σπόρ,στημένο,που κοστίζει 23χιλιάρικα, του 2008 με ένα του 2000....βάλε στην ίδια στροφή ενα vts μαμά και ένα opc μαμά ποιό θα στρίψει με περισσότερα?.... :smile34: :smile34:
μπραβο ρε φιλαρακι.
εγω ειδικα εχω μπει σε πολλα opc και το στριψιμο τους ειναι τελειο.
αυτα
OPEL ASTRA F GSI 16V
http://www.gsiclub.gr" onclick="window.open(this.href);return false;

Εικόνα

puglover309
Άριστο Μέλος
Άριστο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 1594
Εγγραφή: 25 Μάιος 2010, 21:56
Αυτοκίνητο: pug 309 vts
Φύλο: Άντρας

Re: Με 304 ίππους το νέο Opel Astra OPC!

Δημοσίευση από puglover309 »

saxo 1100 έγραψε:
TheSaintSir έγραψε:Γιατι δεν στριβουν τα Opel και ειδικά τα opc????? εχεις μπεί σε opc και δέν εστριβε???????

Ο κολητός μου έχει το άστρα το 1.6 turbo σε 5θυρο κιόλας και σε πληροφορώ στρίβει πολύ μα πολύ καλλήτερα απο την πλοιοψηφία των σαχόραλων και φοράει μαμα αμορτισέρ-ελατήρια με 17ρα ζάντα και micelin pilot πανω. Ούτε θόλόμπαρα ούτε μπάρες ψαλιδιών ούτε χαμηλόματα που θέλουν τα σαξάκια μας για να στρίψουν...σορρυ αν ειμαι offtopic ή αν φάνηκε λίγο έντονος ο τόνος μου αλλα μην λέμε και οτι νάναι ρε παιδιά εντάξει τα αγαπάμε τα σαξάκια μας αλλά συγγρίνουμε ενα αμάχι σπόρ,στημένο,που κοστίζει 23χιλιάρικα, του 2008 με ένα του 2000....βάλε στην ίδια στροφή ενα vts μαμά και ένα opc μαμά ποιό θα στρίψει με περισσότερα?.... :smile34: :smile34:
μπραβο ρε φιλαρακι.
εγω ειδικα εχω μπει σε πολλα opc και το στριψιμο τους ειναι τελειο.
αυτα
τωρα πλακα μας κανετε ρε παλικαρια...?
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
TheSaintSir
Άριστο Μέλος
Άριστο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 1092
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2010, 20:00
Αυτοκίνητο: Saxo 1.4 Vts
Φύλο: Άντρας

Re: Με 304 ίππους το νέο Opel Astra OPC!

Δημοσίευση από TheSaintSir »

puglover309 έγραψε:
saxo 1100 έγραψε:
TheSaintSir έγραψε:Γιατι δεν στριβουν τα Opel και ειδικά τα opc????? εχεις μπεί σε opc και δέν εστριβε???????

Ο κολητός μου έχει το άστρα το 1.6 turbo σε 5θυρο κιόλας και σε πληροφορώ στρίβει πολύ μα πολύ καλλήτερα απο την πλοιοψηφία των σαχόραλων και φοράει μαμα αμορτισέρ-ελατήρια με 17ρα ζάντα και micelin pilot πανω. Ούτε θόλόμπαρα ούτε μπάρες ψαλιδιών ούτε χαμηλόματα που θέλουν τα σαξάκια μας για να στρίψουν...σορρυ αν ειμαι offtopic ή αν φάνηκε λίγο έντονος ο τόνος μου αλλα μην λέμε και οτι νάναι ρε παιδιά εντάξει τα αγαπάμε τα σαξάκια μας αλλά συγγρίνουμε ενα αμάχι σπόρ,στημένο,που κοστίζει 23χιλιάρικα, του 2008 με ένα του 2000....βάλε στην ίδια στροφή ενα vts μαμά και ένα opc μαμά ποιό θα στρίψει με περισσότερα?.... :smile34: :smile34:
μπραβο ρε φιλαρακι.
εγω ειδικα εχω μπει σε πολλα opc και το στριψιμο τους ειναι τελειο.
αυτα
τωρα πλακα μας κανετε ρε παλικαρια...?
Aν μου λές πως ένα μέσο Saxo :sm19: Στρίβει :sm19: καλύτερα απο ένα opc μάλλον εσύ μας κάνεις πλάκα... :mrgreen:

Υ.Γ. μην το πάρεις σαν αυθάδια puglover, γενικά απο όσο έχω ψάξει στο forum είσαι απο τα άτομα που μετράει η "γνωμη" τους χωρίς να θέλω να μειώσω καποιο απο τα υπολοιπα παιδια!
Εικόνα

saxo 1100
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 18 Αύγ 2010, 16:39
Αυτοκίνητο: OPEL ASTRA F GSI 16V , CITROEN SAXO 1100
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Με 304 ίππους το νέο Opel Astra OPC!

Δημοσίευση από saxo 1100 »

οχι δεν κανουμε πλακα
δηλαδη επειδη ειναι saxo club δεν πρεπει να μιλαμε για αλλες μαρκες αυτοκινητων.
ελα θεε και κυριε.
και εννοειται οτι το opc στριβει καλυτερα
OPEL ASTRA F GSI 16V
http://www.gsiclub.gr" onclick="window.open(this.href);return false;

Εικόνα

puglover309
Άριστο Μέλος
Άριστο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 1594
Εγγραφή: 25 Μάιος 2010, 21:56
Αυτοκίνητο: pug 309 vts
Φύλο: Άντρας

Re: Με 304 ίππους το νέο Opel Astra OPC!

Δημοσίευση από puglover309 »

οχι δεν εννοω ενα μεσω σαξο στριβει καλυτερα....ειναι τελειως παραλογο αυτο απο οπου και να το πιασεις...το θεμα ειναι οτι δεν μπορεις να τα συγκρινεις σε μαμα μορφη...ειναι σαν να συγκρινεις τις πατατες με τα αγκουρια...
Εικόνα

georgio3gr
Άριστο Μέλος
Άριστο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 4331
Εγγραφή: 03 Απρ 2006, 11:11
Αυτοκίνητο: ex saxo 1.6 16v owner
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Α σο Κιλκις

Re: Με 304 ίππους το νέο Opel Astra OPC!

Δημοσίευση από georgio3gr »

TheSaintSir έγραψε:Γιατι δεν στριβουν τα Opel και ειδικά τα opc????? εχεις μπεί σε opc και δέν εστριβε???????

Ο κολητός μου έχει το άστρα το 1.6 turbo σε 5θυρο κιόλας και σε πληροφορώ στρίβει πολύ μα πολύ καλύτερα απο την πλοιοψηφία των σαχόραλων και φοράει μαμα αμορτισέρ-ελατήρια με 17ρα ζάντα και micelin pilot πανω. Ούτε θόλόμπαρα ούτε μπάρες ψαλιδιών ούτε χαμηλόματα που θέλουν τα σαξάκια μας για να στρίψουν...σορρυ αν ειμαι offtopic ή αν φάνηκε λίγο έντονος ο τόνος μου αλλα μην λέμε και οτι νάναι ρε παιδιά εντάξει τα αγαπάμε τα σαξάκια μας αλλά συγγρίνουμε ενα αμάχι σπόρ,στημένο,που κοστίζει 23χιλιάρικα, του 2008 με ένα του 2000....βάλε στην ίδια στροφή ενα vts μαμά και ένα opc μαμά ποιό θα στρίψει με περισσότερα?.... :smile34: :smile34:
Σε OPC δεν εχω μπει αλλα δεν χρειαζεται να μπω οταν ολα τα συγκριτικα που του εχουν κανει αναφερονται στο ιδιο πραμα: "δυνατο μοτερ, πιστολι στις ευθειες αλλα στις στροφες ειναι πισω απο τον ανταγωνισμο..." Φυσικα αν τα σκασεις θα το κανεις να στριψει (βλεπε KW V3 και μπλοκε) αλλα τοτε δεν μιλαμε για ενα εργοστασιακο αυτοκινητο... Οσον αφορα το 1.6 Τ, το ιδιο εχει και ενας θειος μου και το εχω οδηγησει... Απαθεστατο οδηγικα ακομα και με το Sport κουμπι ενεργοποιημενο και ακομα απορω που ειναι τα 180 αλογα που βγαζει...
Και το κερασακι...
TheSaintSir έγραψε:βάλε στην ίδια στροφή ενα vts μαμά και ένα opc μαμά ποιό θα στρίψει με περισσότερα?.... :smile34: :smile34:
θα στριψει με περισσοτερα το αυτοκινητο εκεινο του οποιου ο οδηγος τα εχει μεγαλυτερα (χωρις παρεξηγηση)...
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
kaulogazos
Καλό Μέλος
Καλό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 577
Εγγραφή: 12 Ιαν 2009, 20:38
Αυτοκίνητο: Seat Leon 1P TSI Limited Edition . .
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Athens

Re: Με 304 ίππους το νέο Opel Astra OPC!

Δημοσίευση από kaulogazos »

georgio3gr Πολυ σωστος σε αυτα που απαντησες!!! :smile4: :smile4: :smile4: :smile4: :smile4: :smile4: :smile4: :smile4: :smile4: :smile4: :smile4:


++++++++++++++++ Ο οδηγος μετραει ποιο πολυ απο ολα!!! :smile2: :smile2: :smile2:
kaulogazos speaking . . .

0 - 400 tune 2 race . . .

Άβαταρ μέλους
TheSaintSir
Άριστο Μέλος
Άριστο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 1092
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2010, 20:00
Αυτοκίνητο: Saxo 1.4 Vts
Φύλο: Άντρας

Re: Με 304 ίππους το νέο Opel Astra OPC!

Δημοσίευση από TheSaintSir »

georgio3gr έγραψε: Φυσικα αν τα σκασεις θα το κανεις να στριψει (βλεπε KW V3 και μπλοκε) αλλα τοτε δεν μιλαμε για ενα εργοστασιακο αυτοκινητο... Οσον αφορα το 1.6 Τ, το ιδιο εχει και ενας θειος μου και το εχω οδηγησει... Απαθεστατο οδηγικα ακομα και με το Sport κουμπι ενεργοποιημενο και ακομα απορω που ειναι τα 180 αλογα που βγαζει...
Και το κερασακι...
TheSaintSir έγραψε:βάλε στην ίδια στροφή ενα vts μαμά και ένα opc μαμά ποιό θα στρίψει με περισσότερα?.... :smile34: :smile34:
θα στριψει με περισσοτερα το αυτοκινητο εκεινο του οποιου ο οδηγος τα εχει μεγαλυτερα (χωρις παρεξηγηση)...
Οκ Ένα εργοστασιακό Saxo με οδηγό τον Ken Block Στριβει καλύτερα απο ένα Opc με οδηγό το Μπαρμα Νίκο το Θυρορό μας..

..αυτο με τα 180 άλογα βαριεμαι να το σχολειασω πραγματικα..ο καθε'νας πιστεύει οτι θέλει σε ελεύθερη χώρα είμαστε..
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
kaulogazos
Καλό Μέλος
Καλό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 577
Εγγραφή: 12 Ιαν 2009, 20:38
Αυτοκίνητο: Seat Leon 1P TSI Limited Edition . .
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Athens

Re: Με 304 ίππους το νέο Opel Astra OPC!

Δημοσίευση από kaulogazos »

Αν υπολογισεις τα saxoralla με φουλ πρωτο σταδιο 140 αλογακια(γαιδουρακια) ριχνουν σε διλιτρα golf 210 αλογακια(εστω και μισο φτερο μπροστα αλλα ειναι μπροστα) τι να μας πουν τα 180 του astra???? συν με τοσα ηλεκτρονικα πανω μονο 180 δεν ειναι.. συγκριτικα και τα υποτιθεμενα 207 Rallye με 150 αλογα παλι μπροστα απο τα opel ειναι ψαξε να το δεις οπου θες φιλε μου..
kaulogazos speaking . . .

0 - 400 tune 2 race . . .

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Νέα μοντέλα αυτοκινήτων”