Έγκληματικη αδιαφορία της Τροχαίας.

Ενημέρωση για το τί γίνετε και πού.

Συντονιστής: venzinas

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
turbo
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: 26 Μαρ 2006, 21:19
Τοποθεσία: Άγνωστο

Έγκληματικη αδιαφορία της Τροχαίας.

Δημοσίευση από turbo »

Θα σας περιγράψω το σκηνικό που έγινε χτες μετά τις μετρήσεις ......

Φεύγουμε από εκεί κατά τις 16:30 για να γυρίσουμε και μπαίνουμε Εθνική οδό……Μπρος εγώ με τον boubi , πίσω Sylvestros με sisifo πιο πίσω Tasos1.8T , Norad και τελευταίος ο Passat1,8t. Δεν πηγαίνουμε πάνω απο 120 -130 και έχει σχετικά πυκνή ροή .

Ξαφνικά βλέπω στον καθρέπτη , το αμάξι του Sylvestrou να πετάει κώλο αριστερά , να γλύφει την μπαριέρα και μετά να επανέρχεται κανονικά , ενώ το πίσω αμάξι του , μια Octavia , να κάνει ένα μεγάλο S και να επανέρχεται και εκείνη τα κανονικά της …… Βγάζουμε Alarm και σταματάμε στη ΛΕΑ…….. Βγαίνει έξω ο boubis και τρέχει πίσω να δει τι έγινε ….. περιμένω κανά 5άλεπτο και βλέπω ότι μάλλον έχει γίνει κάτι κακό…. Βγαίνω και γω και πάω κοντά ….. βλέπω την Octavia να έχει πετύχει τον Sylvestro πίσω και ΔΕΞΙΑ στον προφυλακτήρα ……. Το πρώτο σοκ ήρθε όταν έπεσε η ερώτηση….

-τι έγινε ρε φιλε
---Μην φωνάζετε παιδιά , είμαι άρρωστος….. μ’εχει πάρει 3 φορές μέχρι τώρα ο ύπνος στο τιμόνι!!!!!

Έχω μείνει άφωνος και απλά δεν πιστεύω στ’αυτιά μου ….. Καταλαβαίνετε τι έγινε μόλις “πίστεψα στ’αυτιά μου” ….. πέσαμε πάνω του εγώ και ο boubis να του πάρουμε το κεφάλι ….. Ρε είσαι μαλaκας ??? Σε παίρνει ο ύπνος στο τιμόνι και οδηγείς ???? Δολοφόνε !!! Η απάντησή του ?? “ Τι θέλετε να κάνω τώρα , σας ζήτησα συγνώμη” ….. Ευτυχώς που μπήκε ο Sylvestros εκείνη την ώρα ανάμεσά μας και μας σταμάτησε για να κάνουνε την φιλική δήλωση . Εγώ πήρα το 100 και τους περιέγραψα το σκηνικό. Ο sisifos μετέφερε το τρίγωνο 100 μέτρα πίσω μην πέσει κανείς επάνω μας , εγώ φόρεσα το φωσφοριζέ γιλέκο για να φαινόμαστε και ο boubis φύλαγε βάρδια δίπλα του μην τυχόν την κοπανίσει με το αμάξι του ….. Περιττό να πω ότι αλλού πάταγε και αλλού βρισκόταν ….. Δεν φαινόταν μεθυσμένος αλλά ή μαστούρα ήταν ή χαπακωμένος ή απλά συνέβαινε κάτι στον εγκέφαλό του που υπολειτουργούσε ……Κάποια στιγμή λεέι στον Sylvester……

--Μπορείς να πεις σε κάποιο από τους φίλους σου να μου οδηγήσει το αμάξι μέχρι την Αττική οδο γιατί δεν είμαι καλά ?

Του είπε να περιμένει να έρθει η ΤΟΤΑ και να τα πει εκεί …..

Με τα πολλά και αφού έχει περάσει 1 ώρα και κάτι εμφανίζεται το περιπολικό , φέυγουμε από την ΛΕΑ και πάμε στο κοντινότερο παρκινκ. Σταματάει ο αστυνομικός , κάνει τις διαδικασίες και μετά από λίγο σκάει και η ΤΟΤΑ ….. κάνουν Αλκοτεστ και του βγάζει 0 …..τίποτα ….. και τον αφήνουν να φύγει …. Και τρώμε φρίκη και την πέφτουμε στους αστυνομικούς που του έκαναν το αλκοτεστ……

Εμείς --Είστε καλά ??? θα τον αφήσετε να φύγει έτσι ???? Ρε μας είπε ότι τον έχει πάρει ο ύπνος 3-4 φορές και σεις τον αφήνετε ??? ρε αλλού πατάει και αλλού βρίσκετε και τον ΑΦΗΝΕΤΕ ????

ΤΟΤΑ – Κύριοι δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτε άλλο , δεν μπορούμε να κάνουμε παρακράτηση του οχήματος έτσι χωρίς λόγο …..

Εμείς – Μα δεν τον βλέπετε πως είναι ??? Αυτός θα τρακάρει και άλλους παρακάτω ….ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ

ΤΟΤΑ – Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα κύριοι , το αλκοστεστ δείχνει 0 και δεν έχουμε δικαίωμα να κάνουμε παρακράτηση του οχήματος…..


Και έτσι απλά έφυγε……. Φύγαμε και μεις σιγά σιγά και σταματήσαμε λίγο παρακάτω που περίμεναν οι Passat , Norad και tasows 1.8t. Αφού τα είπαμε λίγο συνεχίζουμε στην Εθνική και στην Μαλακάσα …….. Κόλλημα ------ όλοι ακίνητοι ….. Μιλάγαμε με τους ασυρμάτους και γελάγαμε ….”για φαντάσου ο μαλaκας να έχει κάνει και άλλο ατύχημα”

Και όμως παιδιά ….τα πράγματα είχαν ακριβώς έτσι …. Ο ίδιος μαλaκας , ο ίδιος δολοφόνος που πριν μια ώρα του επέτρεψε η ΤΟΤΑ να φύγει , με τον ίδιο ακριβώς τρόπο που έπεσε πάνω στον Sylvestro , έπεσε πάνω σε ένα Lada Niva , το πέταξε στο κράσπεδο και έκανε 2-3 τούμπες πριν σταματήσει …… Καταλαβαίνετε την οργή μας εκείνη των ώρα …..κατεβάζουμε τα παράθυρα και αρχίζουμε τα καντήλια ….. μας ακούνε οι τροχαίοι και μας ζητάνε να σταματήσουμε …… Σταματάμε (σιγά μην δεν σταματάγαμε) , βγαίνουμε έξω ωριόμενοι και αρχίζουμε να πηγαίνουμε προς το αμάξι του μαλaκα με διαθέσεις λυντζαρίσματος ….. ο αστυνομικός καταλαβαίνει τι πάει να γίνει και μας φωνάζει να ηρεμήσουμε γιατί είναι τραυματισμένος …..Εκεί κάπως μαλακώσαμε και αρχίσαμε τα γαλλικα τους αστυνομικούς…..Το κακό είναι ότι δεν ήταν οι ίδιοι με τους προηγούμενους …..

ΕΜΕΙΣ – Το είπαμε στους προηγούμενους να μην τον αφήσουν να φύγει γιατί δεν είναι στα καλά του αλλά αυτοί τιποτα … Εισαστε υπαίτιοι…..

Ερχεται το 166, πάνε να τον πάρουν και τους λέει το εξής παλαβό ….. Εγώ δεν έρχομαι μαζί σας …οπότε λέει και το ΕΚΑΒ …. Αν δεν μας πει ότι έρχεται με την θέληση του εμείς δεν τον παίρνουμε ….. ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ ΕΜΕΙΣ και πλέον έχουμε αρχίσει να φωνάζουμε πολύ άγρια και γενικά μας έχει γυαλίσει το μάτι άγρια ……Και τότε βλέπω ότι στν παράδρομο υπάρχει γαλονάς που έχει δει την όλη φάση , καταλαβαίνει ότι θα γίνει χαμός και δίνει εντολή στους αστυνομικούς να τον βάλουν στο ασθενοφόρο …..

Δώσαμε στον άνθρωπο που είχε τρακάρει τα στοιχεία μας , του εξηγήσαμε τι είχε γίνει παρακάτω και του είπαμε ότι και αν μας χρειαστεί να μας πάρει τηλέφωνο ……

Αυτά παιδιά …και σας παρακαλώ να μεταφέρετε το ποστ αυτό και σε άλλα φορουμ προς γνωση και συμμορφωση ......

Άβαταρ μέλους
SaxoS
Επίτιμο Μέλος*
Επίτιμο Μέλος*
Δημοσιεύσεις: 4209
Εγγραφή: 26 Φεβ 2006, 20:22
Αυτοκίνητο: Saxo vTs F.E
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Κόρινθος / Λ.Ω.Ε
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από SaxoS »

σε ευχαριστουμε πολυ φιλε για την ενημερωση
ΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
Stavrosou
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 22 Ιουν 2006, 18:01
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Stavrosou »

PDT_pop

Άβαταρ μέλους
kourlis
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6796
Εγγραφή: 08 Μαρ 2006, 01:07
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Βέρνη-Ελβετία

Δημοσίευση από kourlis »

PDT_fly2
ΕικόναΕικόναΕικόνα

lena_saxo
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 26 Απρ 2008, 19:33
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Re: Έγκληματικη αδιαφορία της Τροχαίας.

Δημοσίευση από lena_saxo »

??
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lena_saxo την 06 Αύγ 2008, 10:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
saxo..

Άβαταρ μέλους
stentor
Άριστο Μέλος
Άριστο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: 02 Απρ 2006, 23:22
Αυτοκίνητο: Force Blanche
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Γαλάτσι,Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από stentor »

Μαλιστα.....

billman
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 4431
Εγγραφή: 09 Μάιος 2006, 00:28
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από billman »

lena_saxo στο forum γράφουμε μόνο με μικρά ελληνικά όπως σου έχουμε επισημάνει πολλές φορές. Κάνε edit στο post σου αλλιώς θα διαγραφεί. Αυτή ήταν η τελευταία προειδοποίηση καθώς από την επόμενη φορά θα διαγράφονται άμεσα. Ευχαριστώ.
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Οδηγώντας δίχως αύριο...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Eιδήσεις απο τον κόσμο”